מהו דיכאון


דיכאון הוא מחלה רפואית המערבת את הנפש ואת הגוף. הדיכאון משפיע על המחשבות, הרגשות וההתנהגות. דיכאון הוא הפרעה נפוצה יותר ממה שרבים חושבים. כ -12% מהגברים ו -20% מהנשים יחוו בחייהם לפחות משבר דיכאון אחד. בנוסף, 50% מהאנשים שחוו דיכאון פגיעים יותר למשברים נוספים.


חוקרים מאמינים כי הדיכאון נגרם על ידי חוסר איזון כימי במוח. יש אנשים הנוטים להיות פגיעים לדיכאון בגלל ההרכב הגנטי שלהם. בנוסף, אירועי חיים מלחיצים, כגון אובדן מקום עבודה, גירושין, או אובדן של אדם אהוב יכולים לעורר דיכאון. דיכאון בדרך כלל נובע משילוב של גורמים. חשוב לזכור כי דיכאון הוא לא חולשה, אלא סימן לכך שקיים חוסר איזון בחיים. זהו מצב רפואי חמור, לא רק "מצב רוח רע" שניתן פשוט "להתנער" ממנו. זה מאוד חשוב לנקוט צעדים כדי להפחית את הסיכון לדיכאון ולמצוא טיפול טוב כאשר תסמיני דיכאון מופיעים. ככל שהטיפול בדיכאון נעשה מוקדם יותר, כך הסיכוי להחלמה מלאה גדול יותר.


תסמינים של דיכאון עשויים להשתנות מאדם אחד למשנהו והם כוללים: עצב, עצבנות, תחושה של חוסר תקווה, איבוד עניין בפעילויות, אובדן הנאה, חשיבה שלילית, קשיי שינה ועייפות. אדם שמרגיש מדוכא יראה את העולם כחשוך וקודר. הוא עלול להיתקל בקשיים לקום מהמיטה ולבצע פעילויות יומיומיות. כאשר הדיכאון מחמיר, זה יכול אפילו לגרום להרגשה שהחיים אינם ראויים ולהביא לניסיונות אובדניים.


הייחוד שלנו בטיפול בדיכאון


הגישה שלנו לטיפול בדיכאון מכוונת לאפשר תוצאות מהירות יחסית בצורה טבעית ובריאה ככל האפשר. הטיפול משלב טכנולוגיית צלילי גירוי מיוחדים להרגעת המוח ומערכת העצבים, תרגול ביופידבק קצר ושיחות עם פסיכיאטר מנוסה. במידת הצורך והמוכנות יש אפשרות גם לטיפול תרופתי.

 

* באמצעות גישה משולבת זאת ניתן להגיע לתוצאות טובות בטווח זמן קצר יחסית.
* בעזרת טכנולוגיית צליל הגירוי ניתן להימנע או להמעיט בטיפול תרופתי ולייצר הקלה טבעית.
* הטיפול כולל תרגול עצמי המותאם לכל מטופל באופן אישי, מה שמייעל את התהליך.
* התהליך נותן ארגז כלים למטופל להיות יותר ויותר עצמאי בטיפול ופחות תלוי בגורמים חיצוניים.

 

 

דיכאון