מהי חרדה

 

חרדה היא תחושה של עצבנות, פחד, או דאגה, אשר יכולה להיות תגובה נורמאלית ללחץ. לדוגמא, מידה מסוימת של חרדה מתונה יכולה לעזור ללמוד במרץ למבחן, להתמודד ביעילות עם מצב קשה בעבודה או בבית, או להתמקד במצגת חשובה.

 

עם זאת, יש סימפטומים של חרדה היכולים להיות כל כך עזים, שהם מפריעים לתפקוד ואף משתקים. כאשר סוג זה של חרדה נמשך על פני תקופה של זמן, זה יכול להיות מתואר כ-"הפרעת חרדה". חרדה עלולה לגרום לתסמינים פיסיים כולל לחץ דם גבוה, בעיות עיכול, וקשיי שינה.

 

הפרעות חרדה יכולות להציף מחשבות אובססיביות או כפייתיות, התקפי פאניקה, ולהקרין בצורה שלילית על התפקוד בעבודה, בחברה, ובמשפחה.


הגורמים להפרעות חרדה אינם ידועים במלואם. יחד עם זאת, הכימיה של המוח, נטייה גנטית, ולחצים סביבתיים יכולים לשחק תפקיד בהתפתחות של חרדה. לדוגמה, חרדה עשויה להיות קשורה לרמות חריגות של נוירוטרנסמיטורים מסוימים (כימיקלים המעבירים מידע מתא מוח אחד למשנהו). 


לבסוף, אירועים טראומטיים או מלחיצים כגון התעללות, מוות של אדם אהוב, גירושין, או שינוי בלימודים או בעבודה יכול להיות הטריגר לחרדה.


הייחוד שלנו בטיפול בחרדה


הגישה שלנו לטיפול בחרדה מכוונת לאפשר תוצאות מהירות יחסית בצורה טבעית ובריאה ככל האפשר. הטיפול משלב טכנולוגיית צלילי גירוי מיוחדים להרגעת המוח ומערכת העצבים, תרגול ביופידבק קצר ושיחות עם פסיכיאטר מנוסה. במידת הצורך והמוכנות יש אפשרות גם לטיפול תרופתי.

 

* באמצעות גישה משולבת זאת ניתן להגיע לתוצאות טובות בטווח זמן קצר יחסית.
* בעזרת טכנולוגיית צלילי הגירוי ניתן להימנע או להמעיט בטיפול תרופתי ולייצר הקלה טבעית.
* הטיפול כולל תרגול עצמי המותאם לכל מטופל באופן אישי, מה שמייעל את התהליך.
* התהליך נותן ארגז כלים למטופל להיות יותר ויותר עצמאי בטיפול ופחות תלוי בגורמים חיצוניים.

 

 

 

חרדה